صفحه اصلی > رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

جمع آوری 2500 کیلوگرم کتاب و جزوه باطله از مدارس منطقه

معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 6 از جمع آوری کاغذهای باطله و کتاب‌های درسی قدیمی دانش آموزان خبر داد و گفت: با حضور در مدارس و فراخوان برای جمع آوری کتاب‌های قدیمی حدود 2500 کیلوگرم کتاب و جزوه باطله جمع آوری و در ازای آن محصولات آموزشی و لوازم التحریر به دانش آموزان اهدا شد.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از روابط عمومی شهرداری منطقه 6، افشین خدامی با بیان اینکه در راستای این طرح دانش آموزان به اهمیت کاغذ پی می‌برند، اضافه کرد: خارج کردن کتاب‌های مستعمل از پسماندهای خانگی و بازیافت مجدد آنها از اهداف مهم این طرح است.

خدامی توضیح داد: این کتاب‌ها به انبار اداره کل چاپ و توزیع کتب درسی منتقل شده و پس از طی کردن مراحل لازم دوباره به کاغذ یا مقوا تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به مشارکت خوب دانش آموزان در اجرای این طرح گفت: از اردیبهشت ماه فرهنگسازیهای لازم در این خصوص صورت گرفت تا کاغذهای باطله وارد زباله تر نشود.
خدامی تصریح کرد: اجرای طرح تفکیک پسماند نقش به سزایی در کاهش هزینه‌های بازیافت زباله داشته و کمک شایانی به بازگردانی زباله‌های خشک و قابل استفاده به چرخه مصرفی دارد.

منبع : خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی


٠٨:٥٣ - شنبه ١٧ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٣٦    /    تعداد نمایش : ٤٨٠Copyright © 2015 - Tosee Tamin Co. All rights reserved